Pytania od użytkowników

Czy Sorium współpracuje z innymi systemami

Sorium komunikuje się z bazą POL-Index umożliwiając pobieranie i wysyłanie plików XML. Dzięki temu nie trzeba ręcznie wprowadzać danych do bazy POL-Index.

Można też udostępnić kanał RSS żeby inne systemy same pobierały sobie najnowsze artykuły.

Po co mi strona internetowa jeśli jestem w Empiku i kioskach?

Czy na pewno Twoje czasopismo jest wszędzie dostępne? Przecież jeśli zostanie wykupione w jakimś kiosku to już go tam nie ma. Dodatkowo okładka może zginąć w ścianie innych czasopism choćby dlatego, że ktoś ją źle odloży na półkę.

Obecnie poszukiwanie informacji rozpoczynamy w Internecie. Ciągle pokutuje w Nas model kupowania książek i czasopism na podstawie okładki, ale coraz więcej osób czyta internetowe recenzje książek przed zakupem, w przypadku czasopisma istotne jest pokazanie co dokładnie jest w środku, a do tego nie wystarczy sama okładka czy spis treści, dlatego proponujemy różne modele udostępniania treści Internautom - niekoniecznie za darmo.

Ile czasu zajmuje wydanie czasopisma w Internecie

Jedna osoba może w ciągu jednego dnia przygotować około 50 stron w wersji internetowej,  zależnie od struktury czasopisma i ilości błędów w korekcie oraz dodatkowych materiałów (zdjęć i filmów), które nie mieszczą się w wersji drukowanej.

Mam małe, kilkuosobowe wydawnictwo, do tej pory wystarczał nam email, po co nam taki system?

Oczywiście tak samo jak samochodem terenowym można jeździć po mieście tak samo Sorium można używać w pełni - wtedy na przykład korektorka wstawia po kolei każdy poprawiony artykuł w miarę postępu prac i maja Państwo wgląd w ten postęp - lub traktować go wyłącznie jako system zarządzania treścią, który tym się różni od innych dostępnych, że w naturalny sposób odwzorowuje strukturę czasopisma drukowanego.
Czasem jakiś artykuł nie zmieści się w numerze - wtedy łatwo go przesunąć do następnego, nic nie ginie. Oczywiście to samo można robić z folderami na komputerze, ale Sorium działa w centrum serwerowym i codziennie jest robiona kopia bezpieczeństwa także zabezpiecza to Państwa przed utratą danych - kto danych nigdy nie stracił ten nie wie co to znaczy.

Przytłaczającym źródłem przychodu są zyski z reklam - po co mi Internet?

Twoi Klienci życzą sobie, żeby magazyn był fizycznie obecny na określonych imprezach targowych, wystawach, konferencjach. Tam ma być rozprowadzany jako określony produkt.  Nie interesują ich żadne odsłony, statystyki i inne wirtualne kwestie? Masz już przeciez treści reklamowe promujące określone produkty i firmy - dlaczego nie chcesz umieścić tych informacji w Internecie jako reklamę natywną. Drukowany magazyn może się zgubić w stosie ulotek i folderów zebranych przez odwiedzających. Wersja internetowa ma o wiele większy zasięg niż nawet kilkadziesiąt tysięcy osób odwiedzających daną imprezę. Czy naprawdę reklamodawcy nie zależy na zwiększeniu zasięgu reklamy za którą płaci?

Czy mogę zmieniać rodzaj konta?

 W systemie SORIUM nie ma żadnych dodatkowych uprawnień poza uzyskiwaniem dostępu do treści.
Natomiast na stronach internetowych czasopism korzystających z systemu wydawniczego SORIUM (w każdej domenie internetowej osobno) ten sam użytkownik może mieć inne uprawnienia.

Jakie są korzyści z obecności w Internecie?

Internet zwiększa potencjalną ilość czytelników kilkunastokrotnie bez zwiększania nakładu a tym samym bez zwiększania kosztów.

Dodatkowo łatwiej jest sprawdzić, które artykuły są dla użytkowników bardziej wartościowe i chętniej czytane oraz uzyskać od nich opinie w postaci komentarzy - tego nie dowiesz się kolportując wydanie drukowane.

Czy muszę się znać na tworzeniu stron?

Jeśli do tej pory czasopismo miało wersję drukowaną to proces konwersji polega głównie na kopiuj/wklej i odpowiednim otagowaniu artykułów w słowa kluczowe tak aby były łatwiej wyszukiwalne przez użytkowników. Przygotowanie grafik w odpowiedniej rozdzielczości może wykonac ta sama osoba, która przygotowuje wersję do druku. Możesz zlecić stworzenie wersji internetowej nam lub komuś ze swoich pracowników.

Ile kosztuje strona internetowa czasopisma w SORIUM?

Każde wdrożenie systemu jest wyceniane indywidualnie, aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami

Jak wyłączyć powiadomienia?

SORIUM udostępnia mechanizm powiadomień dzięki, któremu możesz byc na bieżąco informowany o nowych artykułach z interesujących Cię branż.  Powiadomienia mogą zostać wyłączone w ustawieniach profilu użytkownika.

Jak można zarabiać z Sorium.info?

SORIUM udostępnia mechanizmy zakupu prenumeraty lub poszczególnych numerów, a nawet artykułów. Więcej informacji na temat płatnych tresci znajdziesz pod tym linkiem.

Dodatkowo promujemy publikowane przez czasopisma treści w naszym katalogu

Czy rozwijacie dalej serwis?

Tak, mamy plany rozwoju na kilka lat do przodu. Niemal w każdym weekend w godzinach wieczornych robimy aktualizację systemu wprowadzając nowe funkcjonalności.

Jakie są rodzaje kont Użytkownika?

Pełne porównanie rodzajów kont znajdziesz pod tym linkiem

Czy mogę zrezygnować z konta?

Możesz. Konto zostanie zdezaktywowane, a jeśli posiadasz nadwyżkę na koncie to będzie ona zwrócona.

Można też usuwać tylko swoje konto w jednym serwisie korzystającym z SORIUM, pozostawiając jednocześnie pozostałe.

Czy wystawiacie faktury VAT?

Użytkownik, który zapłacił za dostęp do treści przy pomocy SORIUM może otrzymać fakturę VAT

Dlaczego czasopismo powinno mieć stronę internetową?

Strona internetowa jest najtańszą formą reklamy o największym zasięgu

Właściwie zaprojektowana i wykonana strona internetowa jest wizytówką, która z pewnością wzmocni wizerunek każdego czasopisma, jest to szczególnie istotne w przypadku czasopism małych, branżowych i naukowych.

Dzięki stronie www można szybko i tanio aktualizować informacje

System SORIUM umożliwia naychmiastową edycję i korektę treści za pomocą przeglądarki internetowej

Przez Internet kontaktujesz się z autorami

Strona Internetowa Czasopisma przyczynia do zwiększaniu efektywności pracy i rozwoju wydawnictwa, posiadanie strony internetowej może pozytywnie wpłynąć na jakość i kwalifikacje jej pracowników.

Strona internetowa zwiększa lojalność czytelników

Czytelnicy którzy są na bieżąco informowani o nowościach, chętniej wracają do strony czasopisma. Czasopismo internetowe publikuje treści błyskawicznie - drukowane musi dotrzeć do czytelnika kanałami tradycyjnymi , przez kiosk lub prenumeratę wersji papierowej

Wyróżnienie się na tle konkurencji

Wizerunek czasopisma na tle konkurencji może być kluczem do sukcesu. Strona internetowa pomoże podwyższyć status czasopisma.

Czy trzeba podpisywać umowę?

Zwykli użytkownicy nie muszą podpisywać żadnych umów w postaci papierowej. Natomiast do uruchomienia nowego serwisu czasopisma z unikalną szatą graficzną potrzeba dodatkowych prac, których wykonanie wymaga podpisania umowy o współpracy z SORIUM.

Rejestrując konto w serwisie użytkownik zgadza się z warunkami użytkowania serwisu.