Rodzaje użytkowników

SORIUM jest systemem redakcyjnym nowej generacji. Zaawansowana aplikacja online wspiera wszystkich pracowników redakcji i wszystkie etapy tworzenia artykułu, od jego zgłoszenia, poprzez przetwarzanie i recenzowanie, aż po publikację online i wysyłkę materiałów do klientów. Z system redakcyjnego Sorium z entuzjazmem korzystają wydawcy, autorzy, recenzenci, korektorzy oraz pracownicy działów DTP, sprzedaży i marketingu.

Wydawca ma kontrolę nad procesem, w dowolnym momencie jest w stanie określić status prac nad wydaniem oraz czuwać nad efektywnością zespołów.
Redaktorzy zarządzają na bieżąco postępem prac, w każdej chwili są w stanie sprawdzić na jakim etapie jest dany artykuł, kontrolują obieg artykułów oraz proces ich przetwarzania. Mają pełną kontrolę nad procesem tworzenia oraz narzędzie do sprawnej komunikacji z członkami zespołu.
Autorzy z łatwością zamieszczają treści z dowolnego miejsca na ziemi, mają też natychmiastowy dostęp do recenzji oraz korekt. Dostają też automatyczne wytyczne co do wymogów formalnych, jakie spełnić musi dany artykuł.
Korektorzy na bieżąco wprowadzają korekty, które natychmiast są widoczne dla pozostałych członków redakcji.

Rodzaje kont użytkowników

Administrator Systemu - osoba lub osoby zarządzające systemem SORIUM – ma dostęp do wszystkich danych zgromadzonych w bazie

Administrator Domeny - osoba zarządzająca domeną www czyli stroną internetową czasopisma i wszystkimi podstronami oraz artykułami

Użytkownik zaawansowany – osoba, której Administrator Systemu lub Administrator Domeny przydzielił uprawnienia do części administracyjnej swojego serwisu

Recenzent – użytkownik, który w danej domenie może wysyłać i recenzować artykuły

Redaktor naczelny - użytkownik,który może tworzyć artykuły, recenzować artykuły oraz zarządzać treścią numeru

Redaktor działu - użytkownik, który może pisać artykuły oraz ma dostęp do artykułów z przypisanego działu
Redaktor – użytkownik, który w danej domenie może wysyłać i recenzować artykuły

Autor – użytkownik, który w danej domenie może wysyłać artykuły

Operator DTP - użytkownik mający wgląd w aktualnie przygotowywane wydanie czasopisma

Korektor - użytkownik wprowadzający korektę tekstu artykułu

Korektor obcojęzyczny - użytkownik wprowadzający obcojęzyczną korektę tekstu artykułu

Użytkownik zalogowany – osoba, która ma konto w SORIUM i dzięki temu ma dostęp do treści i funkcji dostępnych tylko dla zalogowanych użytkowników (zależnie od konfiguracji poszczególnych czasopism)

Gość – internauta, czytelnik